₺399,00 KDV Dahil
₺435,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
₺209,00 KDV Dahil
₺299,00 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Yeni Ürün
Tükendi
₺623,78 KDV Dahil
₺679,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺357,38 KDV Dahil
₺389,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺623,78 KDV Dahil
₺679,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Kedi Vitamini

 

Sevimli dostların doğru beslenmesi ve gerekli besin kaynaklarını alması çok önemlidir. Onların sağlıklı, mutlu ve uzun ömürlü bir yaşam sürmesi bu duruma bağlıdır. Bu sebepten dolayı ihtiyaç duydukları birçok besin kaynağının doğru şekilde verilmesi gerekir. Özellikle bunlar içerisinde takviye olarak kedi vitamini çok önemlidir. Çünkü bu vitamin ve mineral kaynakları aynı zamanda kedilerin bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

 Böylece organları ve kemik yapısı ile birlikte tüyleri daha sağlıklı şekilde kalır. Bu da kedilerin çok daha uzun ve sağlıklı biçimde hayatını sürdürmesine imkan vermektedir. Yaşımı paylaşmış olduğunuz bu sevimli dostlarınız ile çok daha uzun bir ömrü bu sayede yaşayabilirsiniz.

 

 

Kedi Vitamininin Önemi Nedir?

 

 

 Bu minik dostlar için kedi vitamini büyük önem taşır. Onlar için kuru mama ve yaş mama ile beraber ödül mamalarının yanı sıra takviye ürünlerinin kullanılması gerekir. Söz konusu bu takviye ürünler olduğu zaman ise özellikle vitamin çeşitleri ön plana çıkar. Çünkü içerisinde özellikle B ve C vitamini ile birlikte folik asit yarılır. Bunlar aynı zamanda suda çözünen sağlıklı besin kaynakları olarak değerlendirilir.

 

 Aynı zamanda bir de kedi vitaminlerinin içinde yağda çözünen sağlıklı yapılar bulunur. Onlar içerisinde A, D, E ve K vitaminleri yer alır. Böylece onların sağlığı bu şekilde korunur ve bağışıklık sisteminin daha güçlü hale gelmesine olanak verilir. Tabii kedi vitaminleri İhtiyaç duyulduğunda ve gerekli zamanlarda verilmelidir. Aynı zamanda bu dönemlerin periyodik olarak değerlendirilmesi gerekir.

 

 

Kedi Vitamini Neden Verilir?

 

 

 Özellikle belli başlı bazı nedenler söz konusu olduğunda kedi vitamini öne çıkar. Bu vitamini çeşidi aynı zamanda minik dostlar için bir takviye olarak değerlendirilir.

 

 - Kedilerde belirli aralıklarla görülen beslenme bozuklukları

 - Ani kilo kaybı

 - Gelişme konusunda yaşanan gecikmeler

 - Gebelik ve emzirme dönemleri

 - Vitamin eksikliği

 - Bağışıklık sistemini güçlendirmek

 

 Bu şekilde yukarıda verilen farklı sebeplerden dolayı kediler için vitamin kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle de bunu periyodik hale getirmenin önemi büyüktür. Böylece onların sağlığı korunurken aynı zamanda daha uzun ömürlü bir yaşam sürme şansı elde edilebilir.

 

 

Kedi Vitamini Çeşitleri Nelerdir?

 

 

 Kediler için onlara özel şekilde verilebilecek birçok farklı vitamin çeşidi bulunmaktadır. Özellikle içeriği ve aynı zamanda kullanım amacına bağlı olarak seçim gerçekleştirmek mümkündür. Bu konuda kategori bünyesinde giriş yaparak birçok değişik kedi vitaminleri arasında tercih yapabilirsiniz.

 

 Genel çerçevede içermiş oldukları vitamin ve mineral yapısına uygun amacına göre seçim gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik bütçenize uygun fiyatlar doğrultusunda seçenekler yer almaktadır. Kedilerin bağışıklık sistemi düştüğünde ya da bazı sağlık sorunları yaşadığında kedi vitaminini kullanabilirsiniz.

 

 Özellikle multivitamin olarak eklenmiş olan kategori içerisinde, tüm kedi türleri adına ortak şekilde kullanılabilecek ürünler yer alıyor. Bir takviye ürün olması ile beraber kedilerin gerekli sağlık sorunları karşısında onların gelişim sürecini olumlu yönde etkileyen ürünlerdir.

 

 

Kedi Vitamini Nasıl Verilir?

 

 

 Kedi vitaminleri özellikle kedilerin yaşamış olduğu bazı sağlık sorunları kapsamında genelde verilir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmek ya da onun daha güçlü hale gelebilmesini sağlamak için periyodik olarak sunulur. Bu konuda özellikle veteriner bünyesinde ihtiyaç duyulduğunda verilebilir. Bir özellikle periyodik olarak düzenli şekilde kedi vitamininin verilmesi, kedinin sağlığını korur ve ömrünü uzatır.

 

 Bu konuda ise miktar olarak bakıldığında yetişkin kedilere ortalama 2,5 gram kadar verilmesi önerilir. Tabii ihtiyacı bağlı olarak bu durum günlük iki katına kadar da çıkarılabilir. Zira bağışıklık sistemini güçlendiren birçok farklı vitamin yapısı bu özel besin kaynağı içerisinde yer alır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR